Gjithqka ktu
 
ForumPortaliPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Matja e Intelegjences -IQ

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 58
Join date : 13/01/2009
Age : 27

MesazhTitulli: Matja e Intelegjences -IQ   Sun Jan 25, 2009 12:02 am

Nese deshironi ta dini nivelin e Intelegjences qe posedoni mund ta dini permes ketij Testi Psikologjikë
IQ- d.m.th koficienti i Intelegjences eshte formuluar nga Psikologet gjerman te William Sternit ne 1912.
Keta verejten si ky lloj testi nuk varet nga mosha.
D.m.th eshte Konstant per te gjitha moshat si tek femijet ashtu dhe te rriturit.

Mund te na tregoni ne fund rezultatin nese deshironi.

klikoni ketu : http://www.iqtest.dk/main.swf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://shko-lexo.forume.biz
 
Matja e Intelegjences -IQ
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Neword :: Shkenca dhe Teknologjia :: Filozofia dhe Psikologjia-
Kërce tek: